Archiv rubriky: VĚCI OBECNÍ

V sobotu 9.11. pokračovalo zvelebování zeleně v obci

Vážení spoluobčané,

tuto sobotu pokračovalo zvelebování zeleně v naší obci, které navazovalo na předchozí vysazení aleje javorů babyk na příjezdu do centra obce.

V průběhu celého dopoledne probíhalo odvážení sutě po sázení javorů, následně úprava krajnice podél příjezdové cesty od kruháku k autobusové zastávce a nakonec zasazení lípy a úprava celého kruhového objezdu. Následovat bude ještě osázení kruháku plazivými jalovci.

Děkujeme všem spoluobčanům, kteří se na akci podíleli a přispěli tak ke zvelebení naší obce.

Vaše

Čistá Trnová – Žijme lépe!

Facebooktwitter

Lípa a babyky pro trnovou

Vážení Trnované, jak jste asi zaznamenali, byly dnes, 6.listopadu, zasazeny javory babyky na středovém travnatém pásu tzv. „magistrály“.

Celou akci zajistila organizačně i finančně společnost Sázíme stromy z.ú. za technického a logistického přispění obce. Nyní, po zalití mladých stromů z nové mobilní vodní nádrže, k babykám připojíme závlahové vaky a kmeny zabalíme do ochranného pletiva. Definitivní úprava by mohla být tak dokončena tuto sobotu 9.11. v rámci úpravy kruhového objezdu a vysazení lípy na něm (viz pozvánka). Doufáme, že se stromy ujmou a po desetiletích se do Trnové vrátí alej, která vždy byla pro naši obec typickou.

Facebooktwitter